Pätnásty ročník kardio tábora bol v znamení cestovania vo vesmíre. Tento tábor bol doslova dobrodružstvom na vzdialených planétach.

Cestovali sme v termine od 30.7. do 9.8.2017 v súhvezdi Ružomberok na  hviezdnej lodi zvanej Penzion Gejdak. Zostava 34 neuveriteľne talentovaných a  odvážnych detí s kardiologickým ochorením a ich súrodencov ukázala, že cestovanie vo vesmíre zvládnu ľavou zadnou. Cestou ich sprevádzalo 11 vedúcich (generálov), ktorí zase vytvorili skvelý kolektív a dopomohli spraviť ďalší nezabudnuteľný zážitok pre deti.

Výcvik, hry, no aj disciplina doviedla tento tím ku vysnívanému cielu, pre ktoré bojovali ako len mohli. Napinavy pribeh sa začal príchodom deti na tajnú zakladňu, kde sa uskutočňoval prísne tajný experiment, ktorého podrobnosti sa dozvedeli až na další deň. Ten tajný experiment sa volal  „Hviezdná brána“. Od tohto momentu boli deti už vtiahnuté do deju a museli zvládať rôzne výzvy. Ako napríklad získavanie intergalaktických technológii, pomáhanie vesmírnym civilizáciam v núdzi, ale aj obrana planéty Zem.

Okrem samotnej témy bol tábor skvelou príležitšťou utuženia kolektívu vedúcich, dal vzniknúť mnohým novým priateľstvám medzi deťmi a taktiež priniesol zážitok v podobe celodenného výletu na ktorom sme mali možnosť vidieť jaskyňu alebo múzeum v Liptovskom Mikuláši.

Tábor bol hradený vďaka IBM Slovensko, darcom prostrednítvom projektu „Majú choré srdiečko, ale chcú byť ako iné deti“ na portále Nadácie Pontis www.dobrakrajina.sk a všetkým, ktorí nám venovali svoje 2 percentá. ĎAKUJEME.

FOTOGALÉRIA TU<<<