Dobrovoľnícke centrum CARDO usporiadalo jubilejný 10. ročník podujatia Dobrovoľník roka v bratislavskej Redute pod záštitou ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslava Lajčáka slávnostne odovzdali ceny v deviatich kategóriách.

Podujatie je prejavom úcty a vďaky dobrovoľníkom, ktorí bez nároku na odmenu vo svojom voľnom čase a v prospech iných vykonávajú nejakú činnosť.

vladkoA v jednej z nich máme nášho VÍŤAZA 🙂
Dobrovoľníkom roka v oblasti vzdelávania a životného prostredia je Vlado Chudoba, ktorý pôsobil ako vedúci v tábore pre kardiologických pacientov a stal sa vedúcim dobrovoľníkov na kardiologickom oddelení na Kramároch. GRATULUJEME!

„Vlado sa venuje dobrovoľníctvu od roku 2012, kde bol ako vedúci v tábore pre kardiologických pacientov. Stal sa vedúci dobrovoľníkov na kardiologickom oddelení na Kramároch, kde sa stará o chod oddelenia a snaží sa vytvoriť to najlepšie prostredie pre deti aj dobrovoľníkov. Zapája sa aj do akcií v rámci nemocnice ako sú rozdávanie darčekov, Mikuláš a iné akcie pre hospitalizované deti v nemocnici. Vlado je tiež skaut, kde vedie svorku vĺčat. Vladko je pritom učiteľom fyziky na základnej škole a Gymnáziu a robí si PhD z environmentálnej fyziky. Organizuje víkendové pobyty na rôzne témy za účelom neformálneho vzdelávania. Pomocou všetkých hier, tém a aktivít sa deťom snaží ukázať správne hodnoty a ukázať na dobré cnosti, aby z nich vyrástli dobrí a slušní ľudia.“

Hovoriť o víťazoch pri tak krásnom podujatí… víťazstvom je už len to, že sa môžeme hrdiť a pýšiť ľuďmi s krásnymi srdiečkami, jednoducho víťazstvo je už to, že sú, a že ich máme 🙂
Na ocenenie sme okrem Vladka nominovali aj Lenku Kružicovú – kategória Dobrovoľník v oblasti práce s deťmi a mládežou, Vlaďku Bublavú – kategória Dlhodobá dobrovoľnícka pomoc, Denisku Šťastnú – Kategória Dobrovoľník v sociálnej a zdravotnej oblasti, Janku Horváthovú – Kategória Firemný dobrovoľník roka a náš projekt „Daruj hračku“ – Kategória Dobrovoľnícky projekt roka

Do užšieho výberu (v danej kategórii medzi troch CARDO posunulo)
Vladka Chudobu, Janku Horváthovú a Denisku Štastnú.
nominovaniTu sú nominácie dievčat:
Deniska je dobrovoľníčkou „len“ pol roka, ale za ten čas stihlaspraviť pre KDN a pre deti viac ako iní. Je vedúcou detskej ortopédie a zodpovedne vedie tím dobrovoľníkov navštevujúcich deti hospitalizované na oddelení ortopédie. Svojoupriateľskou povahou získa deti k hraniu a trávi s nimi čas hrami, rozprávaním, kreslením, aby aspoň na chvíľku zabudli, že sa nachádzajú v nemocnici. Vedie malý kreatívny tím dobrovoľníkov a vyrába rôzne výrobky na dobrovoľnícke trhy. Vďaka tomu získava peniaze pre združenie. Zúčastnila sa zimného tábora pre deti s onkologickým ochorením, kde sa ako vedúca tábora naplno venovala všetkým táborovým deťom. Je to skvelá osôbka s veľkým srdcom a s chuťou pomáhať.

Janka robí nezištne obrovské množstvo práce a to nielen pre KDN. Vytrvalo píše projekty, uchádza sa o granty, spravuje facebookovú aj webovú stránku, zháňa financie a pomáha s legislatívou, veľmi rada verbuje nových dobrovoľníkov, zabezpečuje administratívu a mnoho iného, vďaka čomu môže KDN plnohodnotne fungovať a plniť svoj hlavný cieľ – rozdávať deťom úsmev a radosť. Toto všetko by nebolo možné bez ľudí ako je Janka.

Všetkých nominovaných dobrovoľníkov prijal v stredu dopoludnia aj prezident Andrej Kiska, informuje tlačová správa ministerstva zahraničia.

prezident