20-ty ročník táborov pre deti s onkologickým ochorením sa konal opäť vďaka nášmu generálnemu partnerovi – Liga proti rakovine SR, ktorá tábor financovala z 22. ročníka verejnej zbierky Deň narcisov 2018.

V tomto roku sa „malý“ a „veľký onko konal pod jednou strecou v RZ Priedhorie, Pružina. A my Vám prinášame krátku správu z veľkého onko tábora (deti vo veku 12-18 rokov).

Ale predtým sa pozrite ako to na táboroch pod spoločnou strechou vyzeralo 🙂

 

A teraz sľúbené info z veľkého onka:
Nášho tábora sa tento rok zúčastnilo 7 vedúcich a 18 detí (8 dievčat, 11 chlapcov). Počas týždňa sme toho zažili veľmi veľa. Dokonca nás sprevádzala celotáborová hra, kde sa museli zbierať body. Za určitý počet bodov vznikla výhoda, ako napríklad možnosť výmeny tímu, chvíľku meškať na program, neskorší budíček alebo zalietať si dronom.

Zahrali sme sa všedné i nevšedné hry, zvolili sme si svoju Miss KDN, hľadali poklad, zachránili čarodejnicu počas nočnej hry alebo súťažili, kto prvý dobyje pevnosť Boyard. Dokonca nám prišli spríjemniť program motorkári, ktorých sme naučili hrať Hutututu, policajti so svojimi psami, limuzína, Zuzka Vačková či raper Separ.
Počas toho týždňa, ktorý ubehol ako voda, sme sa zúčastnili aj výletu v Žiline. Zahrali sme si Laser Game – pre mnohých to bola novinka. Oddýchli pri pozeraní rozprávky Psí detektív a počas rozchodu doplnili zásoby. Cestu autobusom sme si spríjemnili hrou na gitare a spomienkami na predošlé tábory.

A ako tábor hodnotia deti?
Korny: Pačilo sa mi tam veľmi moc. Naučili sme sa hrať nové hry, ale aj zopakovali si tie čo sme dlho nehrali. Kolektív a ľudia boli veľmi prijemní, sadla som si so všetkými, spoznala nových a stretla so starými. Niektorých z nás zaujali motorky, Separ, Zuzka Vačková či limuzína.

Jakub: Na tábore bolo super. Nočná hra sa mi veľmi páčila. Taktiež sa mi páčila opekačka, keď sme všetci boli spolu. Ale aj tak sa mi najviac páčil posledný večer, keď sme hrali spoločenské hry, popíjali hroznovú šťavu od Matyšáka a mali s malými mini diskotéku.

Kika: Na tábore sa mi všetko páčilo, kolektív super, vedúci tiež. Najlepšie zážitky, z ktorých mi plakalo srdiečko od štastia bolo keď prišli motorkári a ja som sa zoznámila s jednou babou, ktorá mi požičala bundu a prilbu. Dokonca som sa mohla previezť na motorke. To bolo top! Ale aj všetko ostatné, ako napríklad Separ, policajti a limuzína. Takže na tento tábor nezabudnem a už sa neviem dočkať ďalšieho.

Daniela: Podľa mňa tam bolo všetko super. Hlavne opekačka a výlet, ktorý bol najlepší. Ale aj ostatný program bol super. Dokonca som sa tam ani raz nenudila! Veľmi sa mi páčilo, že animátori boli super a mali k nám taký kamarátsky prístup.

Jakub: Na KDN tábore som rád pretože sme všetci jedna veľká rodina, či už veľkáči alebo malkáči. Všetci držíme spolu, smejeme sa spolu. Ale najviac sa mi páči odhodlanie a kreativita našich animátorov, ktorí vždy vymyslia program tak, aby sa každý z nás pobavil. Oceňujem aj ich ochotu nám pomôcť i poradiť a aj to, že nám každému dokážu vyčariť úsmev na tvári. A čo sa týka samotného tábora, všetko bolo super, užil som si ho na plno.

Naša vďaka patrí aj VGD SlovakiaSeditaZdravie z NórskaGrid Laser Aréna + Game Room ŽilinaPolícia Slovenskej republikyLincoln PBSeparDMSDaffer – Dobré papiernictvoVíno MatyšákSekáči MotoklubŠakali Púchov, moto klubTrinitas MC Slovakia,Nestlé, Potravinová banka Slovenska a Esyp s.r.o.