Trinásty ročník kardio tábora bol v znamení hrdinov, putovania a boja so zlom, no a aj s nami samými. V Drozdove pri Novej Bani sa 4. -14. júla 2015 stretlo 46 detí s kardiologickými ochoreniami a ich súrodenci pod vedením 13-tich dobrovoľníkov a  lekárky. Príroda a kraj, v ktorom sme sa nachádzali, boli naozaj čarovné, priam rozprávkové. Rovnako tak téma nášho tábora – Cesta za hranice Fantázie.

Taký názov lákal deti na tábor. Čo všetko v sebe ukrýval, sme odkrývali postupne. Účastníci prišli do kráľovstva, starobylej ríše Fantázia. Pomôcť do nej prinavrátiť dobro a poriadok. Na úvod sľúbili kráľovi a kráľovstvu vernosť a teda už neboli deti, ale ľud kráľovstva. Vedúci sa stali starejšími a lekárku nikto nenazvali inak ako mastičkárka 🙂

Pre deti bol tento tábor o Zle, o boji a o víťazstve. Pre vedúcich o prípravách, o ponocovaní a o radosti. No všetko to malo za cieľ byť: o nás samých, o odhodlaní meniť sa a o Dobre, ktoré v sebe nájdeme. Tá radosť nás vedúcich bola z toho, že sme videli ako sa náš cieľ v deťoch spĺňa. Bol to magický tábor nielen svojou atmosférou, no i tým akí ľudia sme sa tam stretli a povedali si: Poďme vychovávať deti tak, aby sa im to páčilo.

Celý tábor sa niesol v duchu veľkého putovania po svete Fantázie a v objavovaní ľudských cností. Každý deň bol pre nás začiatkom spoznávania hrdinov a aj seba samých. Čím viac sa blížil koniec tábora, tým menej sa nám z neho chcelo odísť. Posledný deň si pre nás pripravil hodinu plaču, diskotéku, znova plač pri ďakovačke, nočné balenie skladu a cestu rytierov k svojim domovom.