Bola to dlhá doba… verili by ste, že od vtedy, ako sme si vymenili posledné povestné KDN objatie, ubehlo už pol roka? Ja teda nie, ale je to skvelý pocit, že som opäť medzi mojimi najlepšími priateľmi.

Ale prišli aj nové tváre, a tak bolo dôležité, aby čo najľahšie zapadli do veľkého kolektívu a uvideli, ako to na skutočnom tábore chodí. Všetci sme sa rozbehli do svojich izieb, postupne sme začali vybaľovať naše veľké kufre a po celý čas sme sa smiali a nadšene delili s priateľmi o svoje nové zážitky. Večer, po príchode do spoločenskej miestnosti , na nás už čakali naši vedúci, zoznamovacie hry ako aj dokonale nabitý program. Tak sme spoločne uzavreli prvý deň a pokračovali neplánovaným programom – tichými, večernými rozhovormi za dverami izieb táborníkov.

Zimné tábory vždy spájajú deti z malého aj veľkého onka. Tak tomu bolo aj tento rok, kedy sme sa na jednej chate ocitli všetci pohromade. Spoločne sme zdieľali nové nápady, skúšali šikovné hry, ale ukázali sme aj to, že bojovníci sme všetci, a aby sme si pomohli na ceste do cieľa, musíme sa držať pevne za ruky. Netrvalo dlho aby sme vytvorili jednotlivé tímy a zdolávali všetky prekážky, ktoré pre nás boli tento rok prichystané. Veľké deti mali možnosť opäť vidieť svet očami zábavy a tie menšie mali čo robiť, aby ukázali, kto sa najviac snažil a komu teda patrí vytúžená odmena. Naši vedúci nám ukázali, že v hrách nemusíme vždy hľadať víťaza. Pripravili pre nás hry na „malé úbohé mačičky“, pri ktorých sme sa striedali a vypadávali jeden za druhým. Naučili nás hrať „mafiu“ alebo profesionálne vyhľadávať vraha spomedzi nás, obyčajných výletníkov.

Súčasťou tábora bol aj obrátený deň, kde sme sa mohli všetci realizovať a ukázať vedúcim, čo všetko o nás nevedeli, čo sa v nás ešte skrýva, ako aj nedostatky, na ktorých budeme ďalej pilne pracovať A tak sme jeden deň vytvorili program aj my a pevne veríme, že sa všetkým páčil. Ale čas letel znova veľmi rýchlo. Deň bežal za dňom a ani sme sa nenazdali a bol čas vybrať kufor a zabaliť doň všetky tie krásne chvíle, všetky spomienky na dobrodružstvá, ktoré sme spolu prežili v Liptovskej Osade, na zimnom onko tábore 2012.