Piaty zimný onkologický tábor pre deti vo veku od 6 do 19 rokov, tentokrát sme sa vydali na stredné Slovensko do hotela Piatrová vo Vrútkach. Preneste sa s nami do radostnej atmosféry tohto táborového stretnutia:

Je 27.2.2010, 9:30 ráno a my stojíme pri bratislavskom Istropolise a čakáme na náš autobus. Sme netrpezliví, pretože chceme byť na ceste čím skôr. Už sa nevieme dočkať na všetkých našich kamarátov. V rôznych mestách sa pomaličky napĺňa náš autobus a my sa každou minútou blížime k cieľu. Autobus zastavuje. Hurá, sme tu!

Nasleduje vybaľovanie a posedenie v spoločenskej miestnosti. Pár pravidiel a je tu večera. Po nej niekoľko hier a nakoniec do postele. Ďalšie dni plynú ako na bežiacom páse. Raz sa hráme na rôznych stanovištiach, potom zas predávame a kupujeme chemické prvky v hre na Planétky. V iný deň hľadáme po farebných stopách poklad a tak dôjdeme až k vrane na strome, ktorá nám povie pár hádaniek. Po ich vyriešení nachádzame skrýšu a v nej poklad – banán. Ďalší deň sme rozdelení na skupiny, dostávame zápalku a vyberáme sa do mesta prosiť dobrých ľudí o výmenu. Po návrate sa jednotlivé skupiny prezentujú a ukazujú čo vymenili. Hodnú chvíľu sú všetky pohľady upreté na monitor, ktorý získali. Jedno poobedie sa hráme na služby – dostávame KDN šeky a tie utrácame u vedúcich, ktorí nám poskytujú všetko možné aj nemožné (doučovane z matematiky a fyziky, poradenstvo v oblasti vzťahov a lásky, prenajímanie stolného hokeja, predpovedanie budúcnosti, varenie čajov,…). Vo večernom programe sa situácia obracia a vedúci míňajú svoje šeky u nás.

V strede týždňa nás zastihla diskotéka, kde sme sa aj napriek nižšej účasti skvelo zabavili a zaspievali si. A je tu aj náš najobľúbenejší program – obrátený deň. Deti robia program vedúcim. Ráno sme ich prehnali po rôznych stanovištiach (hľadanie perál, pitie minerálky, šarády,…), poobede sme pre nich pripravili rôzne súťaže (výroba snehu z bielok a jeho testovanie nad hlavou, hľadanie poslepiačky,..) a večer patril Partičke (v rôznych obmenách a verziách sa predvádzali možné aj nemožné scény). V posledný deň sme si zahrali klasickú schovávačku a poobedie patrilo podpisovaniu sa na tričká. Večeru kraľovala diskotéka a prvé slzy. Tie sa prejavili naplno v deň odchodu. Nikomu z nás sa nechcelo preč a už teraz sa tešíme na ďalšiu akciu s KDN.