„Už sú tu!“, ozývalo sa prízemím a všetci sme utekali k preskleným dverám pozerať, ako sa otočí autobus. A prvý kameň úrazu bol na svete. Aj keď akčný ujo šofér sa rozhodol hľadať majiteľa auta, trvalo hodnú chvíľu, kým sa začalo vystupovať z busu, vynášať veci a nakoniec to najdôležitejšie – PRIVÍTANIE. Vidieť takmer po pol roku znova tie usmiate tváre, stretnúť ľudí, ktorých máte radi, môcť ich objať, verte mi, je to úžasný pocit… a mohli sme začať plniť crazy úlohy. Podľa mňa tou najbláznivejšou bol pád dôvery. Vážne obdivujem všetkých, ktorí nabrali odvahu a skočili. Viacerí sa zblížili, keď si podávali loptičku pod bradou…

Po aktívnom odpočinku sme sa v skupinkách vybrali do dediny s dôležitou misiou vymeniť zápalku za niečo. To niečo už záležalo na ochote obyvateľstva. Myslím, že rádové sestričky z nás mali radosť, ale aj papierové vreckovky môžu potešiť. U väčšiny sa však misia zvrhla na guľovačku, takže naši agenti sa vrátili mokrí a bez efektného úlovku. Ale podstatné je, že bola zábava 🙂

Utorok – Vianoce
Dnes sme sa rozhodli, že budeme k sebe veľmi milí a zahrali sme sa jeden druhému na anjelikov podľa toho, kto si koho vytiahol. Vďaka nepriaznivému počasiu popadalo zo saní 6 Santa Clausov. Boli pomätení, bez pamäti a šialene poobliekaní. No a našou úlohou bolo ich vyliečiť! Po výbere Santu dostala každá skpinka 5 slov, ktoré mu bolo treba vysvetliť a potom sa pustiť do riešení úloh na obnovenie pamäti. Nakresliť sánky so zaviazanými očami, určiť súhvezdia, vyslobodiť oriešky spod pohárov, zaspievať koledy a nakŕmiť Santu chutnými želatínovými hadíkmi. No a keď už pomätenci zistili, kto sú, padla otázka, ktorý z nich je ten pravý…

Streda – Halloween
Pomaľovaní bojovými znakmi sme sa vybrali na svah, kde sa mal odohrať urputný boj o vlajky nášho tábora proti táboru detí z detského domova. Bojovalo sa veru statočne, útočne obranne, férovo i ľstivo. Síl ubúdalo na oboch stranách. Keď tu zrazu sa spoza chrbta prikradol k nepriateľovi Erik, vzal mu vlajku a vojna bola skončená… Prípravy na Halloweenskú párty pomaly ale isto vrcholili…Dalo sa tu stretnúť Adams Family v podaní vedúcich, upírov, čarodejnice, či bosorky, bezdomovcov predávajúcich Nota Bene, krvilačné strašidlá, dosť dobre pomaľovaných chalanov, aj nežné „modelky“.

Štvrtok – Letná olympiáda
Kýbliček bola pripravená pri potoku, výrobe a spúšťaní lodičiek. Yachting splnil sen mnohých, lebo mohli okúsiť jeho studené vody. Skok do diaľky mal pod palcom Peťo K. Veríme, že jeho bystrý zrak správne odhadol dĺžky. Veľký Peťo sa obetoval a na celé dopoludnie sa stal z neho terč vašich snehových gúľ. Myslím, že jeho odplata bola sladká 🙂 . No a najviac očí sledovalo úžasné výkony v modernej gymnastike. Kreativita nemala hraníc.

Piatok – Silvester
Doobeda sme sa pobrali preskúmať nový terén. Miro nám vybavil futbalové ihrisko, za čo mu patrí veľká vďaka. A tak sa mohol rozbehnúť úžasný zápas výkonmi hodný ligy majstrov! V pozadí sa odvíjal volejbalový zápas, ktorý preveril obetavosť hráčov. A tí najmenší si to užili na svahu a na sánkach. Pomaly sa rozbiehala diskotéka a s ňou sa blížila aj polnoc. Ešte predtým sa stihol zatancovať stoličkový tanec a už sa aj začalo celodenno cvičené odpočítavanie 10, 9, 8, …, 3, 2, 1, hurá !!! Strieľali zátky od šampanského, ktoré však bolo len broskyňové, či jahodové :).

Sobota – 25.2 2006
Tak a bolo to tu! Všetci sme sa bránili, ale prišlo to! Áno, koniec úžasného, skvelého, geniálneho, pohodového, perfektného a hlavne NÁŠHO tábora. Matkinou rukou písaný originál, plná verzia s dvoma bonusovými príhodami o stávke a ako nám babka loptu nechcela vrátiť je uložený v KDN kancelárii.

Tento zimný tábor bol prvý, bol to taký experiment, s obavami sme sledovali, či sa ujme. Experiment bol úspešný a tak zimný tábor sa stal novou tradíciou a rozšíril náš zoznam táborov.