…krátka spomienka za malým onko táborom v Ostrom Grúni (alebo ako dobre nám spolu bolo)

Hneď ako sme vystúpili z autobusu na mieste, kde sa mal konať náš detský tábor, zmocnil sa nás zvláštny pocit. Toto nebolo to dohodnuté miesto, kde nás mal vítať natešený pán chatár s obrovským domom, ružovými záhradami a poletujúcimi škovránkami, kde sme mali stráviť pokojné a oddychové dva týždne bez žiadneho nebezpečenstva.

Tu, uprostred hlbokého zeleného lesa, z ktorého sa ozývali tajomné zvuky, pred nami stála ukrytá chata, v ktorej bývali škriatkovia zakliati zlým kráľom. My sme vstúpili na jeho územie a tušili sme, že ujsť nebude jednoduché….

V rozličných súťažiach, pri naháňaní divých bizónov, zakázanom obchodovaní so zmrzlinou a hranolkami, či hľadanítajných hesiel pomocou mapy, deti preukázali veľa odvahy a odhodlania. Len vďaka tomu, že každý svojou šikovnosťou priložil ruku k dielu, sa nám podarilo škriatkov zbaviť ich zlých vlastností a zlého kráľa sme vyhnali kade-ľahšie z jeho kráľovstva.

Napínavé šampionáty pre futbalistov, tvorivé dielne pre umelcov a tiež spoločenské hry boli obľúbenou súčasťou každodenného programu. Nechýbal tiež vlasový salón, táborová pošta pre tajné odkazy, či vstupenky na „domáce, (chatové),“ kino. Odvahu si deti otestovali aj v nočnej hre.

Deti nás zabávali svojou vynaliezavosťou a zmyslom pre humor v zábavných scénkach prezlečení v nápaditých oblekoch. Nad tým všetkým sa v povetrí vznášala naša táborová hymna, ktorú sme s krikom spievali, aj keď nám praskla struna na gitare…:)

Navštívili sme tiež kúpalisko v Nitre, napchávali sme sa popcornom v kine, videli sme koníky v národnom žrebčíne v Topoľčiankach, užili sme si aj zákutia bane a na chvíľu sme sa cítili ako Schumacher v rýchlych motokárach..

A už teraz sa všetci tešíme na to, čo prinesie ďalšie leto 🙂

Tábor sme zrealizovali vďaka finančnej podpore Ligy proti rakovine.

Ď*A*K*U*J*E*M*E 🙂