Tohtoročný tábor pre malé onko deti vo veku od 6 do 13 rokov sa konal v RZ Priedhorie v Pružine. Tábora sa zúčastnilo 30 detí a 12 vedúcich. Tohtoročná táborová téma znela: Cesta okolo sveta za 14 dní.

Anglický gentleman Froggy sa stavil so svojimi priateľmi, že je schopný urobiť cestu okolo sveta len za 14 dní. Preto sa spolu so svojou chyžnou Paspartou a deťmi, ktoré im cestou mali pomáhať, vydali na cestu. Problémy na seba nenechali dlho čakať. Prvý sa vyskytol už tesne pred odchodom. Froggy zistil, že je obvinený z vykradnutia londýnskej banky a všetci si myslia, že tie ukradnuté peniaze chce použiť práve na cestu okolo sveta. Preto sa rozhodol, že zlodeja musí chytiť, a tak očistiť svoje dobré meno. Času bolo málo a pomoc detí na tejto odvážnej ceste bola nevyhnutná. Prvou zastávkou bola Paríž a nasledoval Egypt. Tam deti museli pomôcť Froggymu zahnať múmiu. Po ceste cez africkú džungľu (ZOO v Bojniciach) sme sa zastavili v Indii. Tu Froggy stretol a zaľúbil sa do krásnej princeznej Audy, ktorú musel zachrániť pre kanibalmi výmenou za kotlíkový guláš, ktorý navarili jeho malí pomocníci. Z Indie do Číny sme sa cez oceán (rieka Váh, Trenčín) spoločne preplavili na kanoe. V Japonsku sme mali veľa času, keď sme čakali na loď, a tak sme sa zastavili na tradičnom karnevale. Po príchode do Ameriky sme sa potrebovali dostať na opačné pobrežie, a tak sme sa rozhodli cestovať vlakom a na koňoch. Po ceste nás ale čakali nepokoje – indiáni bojovali s kovbojmi. Na konci dlhých bojov v rôznych športových disciplínach prišlo na rad uzmierenie. Do jedného indiána sa zaľúbila princezná Auda a rozhodla sa s ním zostať. Paspartu to veľmi potešilo. V Londýne sa nám nakoniec podarilo zlodeja dolapiť a očistiť Froggyho meno. Vďaka malým pomocníkom sme cestu okolo sveta stihli v stanovenom limite, čo znamenalo, že Froggy stávku vyhral a z vďačnosti spolu s Paspartou vystrojili veľkú oslavu.

Neodmysliteľnou súčasťou tábora boli každodenné motivačné hry, celodenný program v podobe stanovísk, či spoločných hier, poobedné krúžky (futbal, turistika, navliekanie korálikov, alebo robenie náramkov priateľstva). Vo večernom programe nechýbalo premietanie rozprávok a spievanie táborovej hymny. Pre najodvážnejších sa uskutočnila nočná hru.

Pri odchode nám bolo všetkým veľmi smutno, pretože sa vytvorilo veľa nových kamarátstiev. Tie dva týždne uplynuli tak rýchlo. Ale veď o rok sa snáď opäť všetci uvidíme 🙂

Tábor bol financovaný Ligou proti rakovine z finančných príspevkov z Dňa narcisov.