V roku 2010 sa nám podarilo zorganizovať už ôsmy ročník kardiotábora. Deti strávili dvojtýždňový pobyt v termíne od 3. do 17. júla 2010 v RZ Škutovky v obci Liptovská Osada. Tábor bol určený pre 40 detí vo veku od 6 do 15 rokov z celého Slovenska, ktoré trpia vrodenými srdcovými chybami. O deti sa staralo 15 animátorov

Hlavnou témou tábora bola čarovná krajina Pamurania. Cieľom detí bolo vymaniť Pamuraniu spod vplyvu Čierneho pána. Každý deň si deti osvojovali dobré vlastnosti v atraktívnych hrách, získavali zrná moci, čarovné predmety, a tak zachránili Pamuraniu. Posledný večer boli všetky deti ocenené diplomami, darčekmi od sponzorov a knihami, ktoré nám darovalo vydavateľstvo Fragment a Reader´s Digest Výber.

Súčasťou tábora boli 4 celodenné výlety na atraktívne miesta. Dva výlety sme absolvovali na Liptove, navštívili sme Múzeum Janka Kráľa v Liptovskom Mikuláši, bobovú dráhu v Pavčinej Lehote, Važeckú jaskyňu, jazdili sme na koňoch v jazdeckom klube Epona v Liptovskom Mikuláši – Mútniku a zavítali sme aj do Western City Šiklův Mlýn, kde sme videli veľkú westernovú show. Ďalší výlet sme začali na Donovaloch jazdou lanovkou na Novú Hoľu, spoznali sme banícku obec Špania Dolina, kde sme obdivovali banícky orloj. Nasledovala návšteva Múzea SNP v Banskej Bystrici a rozchod v nákupnom centre Europa. Na poslednom výlete sme navštívili krásny Vlkolínec, centrum mesta Martin a Múzeum slovenskej dediny v Martine. Príťažlivé výlety nám umožnila hlavne ústretovosť majiteľov spomínaných atrakcií, ktoré nám poskytli vstup zadarmo alebo so zľavou (platili sme len štyri z desiatich vstupov).

Kardiotábor 2010 bol financovaný z 2 %, ale aj vďaka projektu Pre viac radosti v srdci, ktorý uspel v grantovom programe Prekročme spolu bariéry Nadácie Orange. Fond Hodiny deťom, ktorý zradila a spravuje Nadácia pre deti Slovenska, podporil taktiež náš Kardioprojekt 2010 – Radosť v srdci. Ďalšími našimi sponzormi bola Billa, Vitana, Rajec.