Po stopách Manďafáka

Po roku sa naši agenti opäť stretli a dostali ďalšiu neľahkú úlohu a to oslobodiť Liptov od Manďafáka, s ktorým sa už stretli v Čifároch. Manďafák je bájny neborák, ktorého zakliala zlá bosorka a naše deti ho mali za úlohu oslobodiť. Počas dvoch týždňov prekonali viaceré nebezpečenstvá, ako zajatie a zneškodnenie zlej bosorky, prekonanie strachu z nezvyčajných zvieratiek (niektoré s nami zostali po celý tábor 🙂 a mnohé ďalšie. Rovnako sme cvičili aj svoj postreh, rýchlosť a silu v rytierskych súbojoch. Naša šikovnosť bola skúšaná pri výrobe rámikov, masiek, keramiky na hrnčiarskom kruhu či milých sviečok. Našu myseľ zase skúšal šaman s rôznymi hádankami.
Po všetkých týchto nástrahách sme boli schopný získať životodárne žezlá Živlov a zriedkavé zázračné zaklínadlo. Tieto veci boli dôležité na odkliatie mátožného Manďafáka a jeho premenu na človeka.
Počas nášho pobytu sme absolvovali aj niekoľko výskumných expedícií (výletov) ako napríklad expedícia Salaš, výprava hrôzostrašnou lanovkou na Hrebienok či celodenná príprava vo výcvikovom stredisku plávania Tatralandia (www.tatralandia-aquapark.sk) .
Celý tábor by sa nemohol uskutočniť bez finančnej pomoci Ligy proti rakovine a materiálnych darov od sponzorov. Ďakujeme aj Aquaparku Tatralandia a Tatranským lanovým dráham. Aj vďaka nim budeme radi spomínať na Tábor v Liptovskej Porúbke. Stretneme sa o rok.