Veľký Onko Tábor sa v roku 2004 uskutočnil v Hronci pri Brezne v čase od do. Zúčastnilo sa na ňom 40 detí a 13 vedúcich. Všetky deti aj vedúci mali pobyt zdarma, najmä vďaka sponzorom. Všetci vedúci pracovali bez nároku na odmenu.

Prečo má náš tábor prívlastok Onko? Na našom tábore sa zúčastnili deti, ktoré sa liečia alebo prekonali rôzne onkologické ochorenia. Niektoré sú po liečbe roky, iné sú v priebehu liečby. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo súčasťou teamu musí byť vždy detský lekár.

Deti boli vo vekovom rozmedzí 13-21 rokov, čo je dosť široká škála a tomu musel byť prispôsobený aj program. Hlavnou témou tábora bolo cestovanie v čase a stretávanie sa so slávnymi osobnosťami. Každý deň bol niečím výnimočný. Okrem množstva zábavy sa deti dozvedeli vždy množstvo informácií k danej osobnosti alebo téme. Či už to bol Vincent van Gogh, Ernesto Che Guevara, klonovanie vlastnej DNA a iné zaujímavosti.

Navštívili nás aj Breznianski kynológovia, ktorí deťom predviedli praktické ukážky reálnych situácií. Celkovo sme Uskutočnili sa dva výlety: jeden bol na zvieraciu farmu, kde si všetci mohli vyskúšať jazdu na koníkovi, druhý bol poznávací výlet do Zvolena. Okrem toho bola každý večer „didžina“, alebo táborák.

Program bol naozaj bohatý, snažili sme sa zaujať všetkých. O tom, že sa „naše“ deti cítili dobre, nás presviedča to, že sa stretávame opäť každý rok znova a znova. Už teraz sa tešíme na najbližší ONKO TÁBOR.