Prešiel už skoro rok od minulého leta 2004 a tým aj od 2. kardiotábora Klubu detskej nádeje, ktorý sa konal posledné dva júlové týždne v Hronci pri Brezne. Na jar sme sa rozhodli, že usporiadame spomienkovú víkendovku pre deti a vedúcich, ktorí sa zúčastnili tábora minulý rok a hlavne pre tých, ktorých už nebudeme môcť tento rok zobrať na tábor, lebo boli už dvakrát a hlásia sa nám nové deti, ktoré budú mať prednosť…

Ako miesto konania sme si po dlhšom rozmýšľaní vybrali Penzión Limba v Liptovskom Jáne, hlavne preto, aby to deti z celého Slovenska, aj z východu, mali rovnako ďaleko. Víkendovú akciu sme naplánovali na prelom apríl a mája, teda piatok 29. apríla až nedeľu 1. mája. A rozhodli sme sa správne, pretože počasie nám práve tento víkend prialo.

Zišlo sa nás 24, z toho 16 detí a 8 vedúcich. Väčšina nás cestovala vlakom z Bratislavy, do ktorého nám deti pristúpili aj po ceste, v Trenčíne a v Žiline. Cestu vlakom sme si krátili napr. aj vymýšľaním čo najdlhšieho príbehu, v ktorom všetky slová začínajú na písmeno P.

Jeden mimoriadne vydarený príbeh sme sa rozhodli uverejniť aj na tejto internetovej stránke. V Liptovskom Mikuláši nás čakal mikrobus, ktorým sme sa odviezli do chaty.

Prvý večer sme si všetci zaspomínali na tábor pri veľkom táborovom kvíze a potom sme si zaspievali naše obľúbené pesničky.

Doobedie druhého dňa sme strávili na ihrisku pri hoteli Máj, ktorý je v Jánskej doline, trochu nižšie od našej chaty. Na ihrisku a priľahlej lúke sme sa poriadne zabavili, využili sme kolotoče, húpačky aj iné preliezky. Poobede sme sa pri chate zahrali jednu väčšiu hru pri chate, neskôr aj ringo či futbal. Večer si deti vyskúšali svoje herecké umenie, pri hre Improliga mali zahrať rôzne scénky na určený spôsob. Po Improlige nasledovala dlhoočakávaná diskotéka, deti si ju odsúhlasili aj napriek tomu, že z MS v hokeji akurát vysielali zápas Slovensko:Bielorusko.

V nedeľu, na prvého mája, sme sa doobeda vrátili na ihrisko pri hoteli Máj, lebo deťom sa tam včera mimoriadne páčilo. Zase sme sa mohli vyblázniť na preliezkach.

Poobede nás čakal návrat domov. Prišiel mikrobus a pri ňom lúčenie, lebo pre niektoré deti si rodičia prišli priamo do chaty. Ďalšie lúčenie nastalo v Liptovskom Mikuláši, s tými, ktorí nešli s nami vlakom do Bratislavy. Nám ostatným cesta ubehla rýchlo, niektorí vystúpili cestou a večer nás privítala stará známa Bratislava. Mohli sme si len povedať, že Klubu detskej nádeje sa zase raz podarilo zorganizovať pre deti jednu peknú akciu.

Prašivé psy

Po polnoci prišiel pes pískať pod papiernictvo pekné pesničky. Predavač prišiel pred papiernictvo, poobzeral pravé papierové prstene.
Potom prosil: “Pomóc, pomôžte.”
Pes prišiel pod papiernictvo, pekne povedal: “Prosím prepáčte.”
Pán predavač povedal pískajúcemu psovi: “Padaj preč, psisko pískajúce!”
Prosiaci pískajúci pes prišiel pískať pod polikliniku.
Pacienti podišli pod polikliniku.
Pozreli pískajúcemu psovi priamo pred papuľu.
Potom pískajúcemu psovi poriadne ponadávali: “Padaj pískať pred prezidentský palác!”
Pískajúci pes prišiel pred prezidentský palác.
Pristihol prezidentovho psa – Pikačua.
Pískajúci pes, Pikaču prišli pískať pod prezidentský palác pekné pesničky. Pískali, pískali…
Potom pristihol Pikačua, pískajúceho psa pískať policajt Paľko Puškár.
Policajtovi Paľkovi Puškárovi prekážalo pískanie psov: Pikačua, pískajúceho psa.
Policajt Paľko Puškár povedal pískajúcim psom: “Poďte pred prezidenta!”
Pískajúci psi poslúchli.
Potom prísny prezident povedal pískajúcim psom: “Prosím, prestaňte pískať.”
Prísny prezident poslal prašivých pískajúcich psov preč.
Pískajúci prašiví psi prišli pred Prešov.
Pískali Prešovčanom pred peknými príbytkami.
Prešovčania podišli pred pískajúcich, prašivých psov, potom psom poriadne ponadávali.
Pohnevaní Prešovčania pohnali prašivých pískajúcich psov pred poriadny príval papiera.
Pískajúci prašiví psi prisťahovali pred príval papiera pískajúce papule.
Pískajúce prašivé psy pravidelne pískajú pred prívalom papiera, po predlhé, predlhé, predlhé pretisícročia.