Na prelome septembra a októbra sa stretlo 26 detí a 10 vedúcich z kardiotábora na potáborovej víkendovej akcii. Spoločne sme si zaspomínali na letný kardio tábor.

Nikto nezablúdil ani neprišiel na stanicu neskoro, a tak sme všetci naše ICčko stihli a dokonca sme ho aj v piatkovom staničnom chaose bez problémov našli. Cesta nám ubiehala pomerne rýchlo pri početných pokecoch, ktoré boli prerušované len pristupovaním ďalších a ďalších kamarátov v Trenčíne, Žiline a v Liptovskom Mikuláši. V Poprade sa k nám pripojili východniari a zvyšok výpravy nás už poctivo čakal na chate Július vo Vyšnej Slanej. Dorazili sme až za úplnej tmy a keďže sa cesta z Popradu do Vyšnej Slanej nekonečne vlní a zatáča, boli sme radi, že ju máme za sebou. Všetci sme sa už tešili na večeru. Po večeri a obligátnom vybalení si vecí sme sa vrhli na otázky kvízu „Čo si pamätáme z kardiotábora“. Družstvá sa nám náhodne určili rozpočítaním sa. A všetky deti si toho pamätali viac než dosť, takže využitie vedúcich v úlohách poradcov bolo skôr zo srandy ako naozaj (navyše vedúci vo väčšine prípadov ani len netušili správnu odpoveď a tak len tak šalili), ale deti sa nedali a nikdy im neverili. Kto vyhral kvíz naozaj netuším a nie je to ani podstatné. Hlavne, že sme sa všetci pobavili.

Druhý deň sme sa zobudili do dňa ako vymaľovaného. V poslednom čase máme na počasie exkluzívnu dohodu tam hore, takže to nezakríknime :). Okolie chaty je naozaj krásne a jediný čierny bod predstavuje veľký továrenský komín za chatou. Krásne počasie sme patrične využili na dopoludňajšiu prechádzku. Chceli sme dôjsť až do dediny Vyšná Slaná, ale nakoniec tam dorazilo len zopár najväčších vytrvalcov. Odmenou im bol nákup v miestnych potravinách, najviac v kurze boli slnečnicové semienka a mydlo. My ostatní pohodlnejší sme dali prednosť vyvaľovaniu sa a aktivitám v tráve. Vedúci Peťo ňou bol aj zasypaný. Všetci sme šantili, ako keby sme chceli naplno využiť posledné lúče tohtoročného slnka. Cestou do chaty sme stretli slepúcha. Popoludnie sa nieslo v znamení voľných aktivít – aktívnejší hrali tenis, futbal, volejbal alebo twister, Dany nám hrala na flaute, ostatní len tak posedávali a rozprávali sa. Spoločne sme boli nazbierať drevo v neďalekom lesíku a na olovrant sme si opiekli špekáčiky, ktoré chutili skoro všetkým. Ale aká by to len bola akcia bez poriadnej diskotéky? Večer sme to teda riadne roztočili.

Jediná chyba tejto akcie bola, že čas plynul príliš rýchlo a my sme sa ani nenazdali a bola tu nedeľa. Počas noci zo soboty na nedeľu mali viacerí z nás možnosť ochutnať zubnú pastu veľkých dievčat, ktorou nás poctili, ale pssst, ja som vám to nepovedala…V nedeľu sme ešte stihli vykúpiť bufet, kde najväčšou raritou boli svietiace lízatká na baterky, napapať sa a hajde domov. Dúfam, že sa čoskoro zase uvidíme na nejakej spoločnej akcii. Bolo nám spolu naozaj super a tí, čo neboli, môžu len ľutovať.