Tento rok sa veľký tábor konal v krásnom prostredí Liptova, v rekreačnom zariadení Škutovky, 2 km kľukatou cestičkou do kopca z Liptovskej Osady. Opäť sme sa zišli v hojnom počte. 38 teenagerov, väčšinou „skalných“, ale aj „nová krv“, ktorú naši táborníci a 11 vedúcich rýchlo zasvätili do chodu tábora a začlenili do kolektívu. Samozrejme nechýbal ani pán doktor Peťo, ktorý nám ako dobrovoľník znovu venoval svoj čas a energiu, a pár krát sme preverili aj jeho odborné znalosti. Nesmieme zabudnúť na milú pani chatárku, ktorá sa nám počas 14 dní (v čase od 5.8. do 19.8. 2007) snažila vyhovieť a pomôcť so všetkými našimi výmyslami.

Po úvodných zoznamovačkách hneď v prvý deň, sme mali aj my možnosť zoznámiť sa trochu bližšie so svetom hokeja prostredníctvom vzácnej návštevy – brankára Petra Budaja, ktorý zaujal nielen chlapcov, ale určite aj dievčatá :). Ďalšie dni sme venovali rôznorodým hrám prevažne v okolí chaty, kde okolitý les, lúka, veľké ihrisko a tiež prívetivé počasie preverovali nielen fantáziu vedúcich, ale aj odvahu, pevnú voľu, vtip a súdržnosť našich táborníkov. Tí mohli predviesť svoje umelecké danosti spevom, výrobou a hrou na vlastnoručne vyrobené „hudobné nástroje“, maľovaním a hereckými výkonmi. Samozrejme netreba zabúdať na pohyb. Nechýbali tradičný futbal, volejbal, frisbee, zlaňovanie lesného terénu, alebo Viking pal a Viking ball, pri čom sa nejeden táborník, ale aj vedúci poriadne zapotil. Spomedzi náučnejších aktivít mali asi najväčší úspech potkany plávajúce v bazéniku, no deti sa mohli dozvedieť aj niečo nové o fungovaní mozgu, zraku či sluchu.

Večery sa niesli prevažne v duchu táborákov, spevu a hry na gitare. Zasnívať sme si mohli pri skvelom gitarovom koncerte talentovaného Matúša. Tanca chtiví si prišli na svoje na diskotéke a nevynechali sme ani obľúbenú nočnú hru. Cez víkend nás svojou návštevou poctil húf motorkárov, ktorí všetkých ochotne previezli na svojich veľkých strojoch, dobrovoľníci z hasičského zboru si zmerali sily s našimi šikovnými chlapcami pri zhadzovaní plechoviek z podstavcov prúdom vody z hadice. Ako sa dalo čakať, voda nemierila vždy len na neživé objekty. Záchranári nás naučili poskytovať prvú pomoc, vojaci zas zlaňovať a viazať uzly, a pri večernom ohni a pečených klobáskach nám porozprávali strašidelné príbehy zo svojich akcií. Ďalší deň nám skupina mladých ľudí predviedla ohňovú a laserovú šou s pojkami. Svojmu umeniu nás aj priučili, samozrejme už bez ohňa.

Program doplnili tri výlety. Za jeden deň sme sa stihli previezť na pltiach, obdivovať krásu Oravského zámku a loďou sa doplaviť na Slanický ostrov na Oravskej priehrade. O pár dní na to sme sa pozreli do Banskej Bystrice, v kine si oddýchli so Simpsonovcami, žalúdky naplnili v pizzérii a najedení sa zabavili pri bowlingu. Posledný výlet nám dal opäť zabrať. Po odvážnej jazde na najdlhšej bobovej dráhe na Slovensku sme boli radi, že aj tí menej odvážni prekonali svoj strach. Za tým nasledovalo šplhanie sa na Chopok, aj ked vo väčšine úsekov sme použili lanovku :), vyčerpala nás zima a poriadny vietor a zohriať sme sa mohli neskôr v nižšej nadmorskej výške v Liptovskom Mikuláši.

Nudiť sa teda nebolo kedy. Zdá sa, že sa všetci dobre bavili a už teraz sa tešia nielen na najbližší zimný, ale aj ten letný tábor.