V tomto roku sme sa opäť pokúsili pripraviť deťom jedinečný a neopakovateľný program, plný originálnych hier, športových aj umeleckých aktivít.

Všetky deti predstavovali špeciálnych tajných agentov, ktorých si do svojho kaštieľa pozval gróf Erafič von Čifáre, aby mu spolu s detektívmi svetového mena (vedúcimi) pomohli vyriešiť najťažšie záhady súčastnej doby. A tak počas grécko-egyptského dňa bojovali v Minotaurovom bludisku, aby napokon pomocou tajných hieroglyfov objavili bájny poklad. Nanešťastie sme pri tom vykopali indiánsku vojnovú sekeru a preto sme si museli osvojiť niektoré indiánske zvyky, aby sme upokojili veľkých náčelníkov. Keďže žiadny tajný agent sa nesmie obávať divej „zvery“ deti si mohli pod dohľadom odborníka zblízka prezrieť a chytiť ježa, jašteričky a iné malé zvieratká.

Grófove záhady nás priviedli aj na stopu Kameňa mudrcov, medzi skutočných rytierov a do Transilvánie na ples mierumilovných upírov. Deti mohli rozvíjať svoje umelecké vlastnosti pri výrobe kmeňových symbolov, masiek a hudobných nástrojov, na ktoré sme si spoločne aj zahrali.

Počas tábora sa zorganizovalo niekoľko výletov, a to:

  • Hvezdáreň v Hlohovci
  • Levice – kúpalisko Margita-Ilona, pizza
  • Historickým autobusom do Starého Tekova na partizánske boje
  • Nitra – park plný preliezok, vláčikom po meste