Od 14.9. do 18.9.2011 sme sa stretli v RZ Škutovky, Liptovská Osada.

Program na víkendovke bol vyplnený hrami, prechádzkami, športom, spoločenskými hrami, výtvarnými aktivitami a pod. Spestrili ho aj tance so spoločnou choreografiou, ktoré boli veľmi obľúbené. Počasie na víkendovke bolo príjemné a slnečné a dovolilo nám stráviť vonku čo najviac času. Prvý večer patril tradičnému spomienkovému kvízu s otázkami o letnom tábore.

S odpoveďami deťom pomáhali poradcovia. Spestrením boli otázky, na ktoré sa odpovedalo áno/nie, a to tak, že dvojica súperov musela bežať k stoličkám s nápismi áno a nie a obsadiť správnu odpoveď.

Vo štvrtok doobeda sme išli do Liptovskej Osady na sv. omšu. Poobede sa deti stali detektívmi a vyšetrovali vraždu anglického lorda Henryho. Vypočúvali blízke osoby z domu ako manželku lorda, kuchárku, záhradníka, sluhu, lordovho syna, bezdomovca, opilca a malé dieťa, aby sa dozvedeli alibi, motív a pod. Po večeri nasledovala krátka hra: netradičné človeče. Deti hádzali kockou a keď hodili 6, hádzali ešte raz a podľa hodeného čísla museli toľkokrát obehnúť hrací plán nakreslený na zemi kriedou. Takto sa dostali do stredu – do domčeka.

Druhý večer patril diskotéke a spoločenským hrám. V piatok si deti museli nájsť desiatu v špeciálnej hre s indíciami. Podľa indícii hľadali časti textu, z ktorého sa dozvedeli, kde sa skrýva odmena. Poobede sme hrali netradičnú spoločenskú hru a hracím plánom nakresleným kriedou na zemi. Číslo, na ktoré mali presunúť hracie figúrky, museli najskôr nájsť v okolí chaty a priniesť. Spestrením bolo farebné políčka, ktorým prislúchali vedúci oblečení vo farbe políčka s pripravenými úlohami. Večerný program odštartovali dve tanečné choreografie detí a potom nasledovala improvizačná hra Partička.

Doobedný program v sobotu vedúci zverili deťom a tie im pripravili športové disciplíny, náročné finále a netradičnú odmena – bežať kolečká okolo chaty. Sobotné poobedie sme venovali disciplínam s gumovými medvedíkmi (chytanie hádzaného balíčka medvedíkov, nacvičenie tanca, oblečenie spoluhráča za jednofarebného medvedíka, lovenie medvedíkov z misiek vodou iba ústami, ochutnávanie nápoja a určovanie farby medvedíka podľa chuti). Sobotný večer sme sa mohli vytancovať na rozlúčkovej diskotéke.

V nedeľu sme hrali hru ovocie, pri ktorej deti zbierali podpisy vedúcich, ktorí predstavovali určité ovocie v presnom poradí, pričom ovocie sa menilo v stanovenom poradí. O 11:00 sme išli na sv. omšu, ktorú sme mali na chate spolu so skupinou pánov, ktorí boli na chate ubytovaní od piatku. Po obede si rodičia mohli prísť pre deti na chatu, z ktorej sme odchádzali o 14.30 hod do Liptovského Mikuláša na vlak.

Fotogalériu z tábora nájdete tu <<<

Víkendovka bola financovaná z Fondu Hodiny Deťom a z 2 %,