Pri príležitosti Dňa detí poslucháreň DFNsP Kramáre sa na pár hodín premenila na miesto kde sa spieva a tancuje.

KEDY? 5.6.2003
KDE? Poslucháreň DFNsP Kramáre
KTO? Klišé a Vetroplach

V deň, kedy býva deťom viac povolené, dostane sa im viac pozornosti, organizujú sa rôzne zaujímavé podujatia v mestách i na školách, mnohé museli zostat v nemocniciach. Nemohli vyjsť do ulíc, či do zábavných parkov, nie všetky boli so svojimi rodičmi či kamarátmi. Avšak aj tu sa im pripomenul a oslávil v rámci možností. Oddelenia sa vyzdobili, návštevy boli častejšie, boli aj darčeky, klauni s malými prekvapeniami.

Klub Detskej Nádeje prispel k tejto oslave priblížením veselej atmosféry, panujúcej na Deň detí v uliciach, zorganizovaním koncertu známych a obľúbených skupín. Sympatickí mladí chlapci z bratislavských hudobných skupín Klišé a Vetroplach prišli zahrať priamo do nemocnice, a tak si mohli deti s nimi zaspievať a podaktorí aj zatancovať v pyžamkách. Hoci sa koncert z organizačných dôvodov podarilo usporiadat až o štyri dni neskôr, dňa 5. júna, neubralo to na radosti, ktorá ho sprevádzala.

Nedočkavé deti prichádzali už skôr, nesmelo si obzerali nástroje a mikrofóny, pýtali si autogramy. Počas vystúpenia mali možnosť naživo si zaspievať do mikrofónu, uvidieť ako to vyzerá z druhej strany scény. Tlieskalo sa o sto šesť, texty piesní a hudba plná energie všetkých rozveselili. Ku koncu pridal Vetroplach aj pár piesní navyše.

Koncert organizovaný Klubom Detskej Nádeje ku Dňu detí prekonal očakávania , ešte stále mám pred očami chlapca s pyžamovými rukávmi po kolená poskakujúce skoro celý koncert pred spevákom. Chcela by som sa podakovať hlavne chlapcom Vetroplachom a Klišé, lebo sa im naozaj podarilo rozveseliť detské dušicky, tiež riaditeľstvu DFNsP Kramáre za povolenie zorganizovat koncert, sestričkám z oddelení, ktoré deti sprevádzali, technikom a zvukárom a samozrejme deťom, bez ktorých by atmosféra nebola taká pravá koncertová.