V stredu 30.5.2012 sa o 14:30 stretlo deväť pripravených dobrovoľníkov vo vestibule nemocnice.

Po príchode koordinátora Mareka sme vyložili veci z auta a odniesli ich do jedálne. Hry a ostatný materiál sme rozložili na stoly a o 15:00 začali prichádzať deti z jednotlivých oddelení vo veku od 3 do 16 rokov v sprievode vychovávateliek a rodičov. Prezreli si hry, a čo ich zaujalo, tam si sadli a dobr

Deťom aj vychovávateľkám sa nové a zaujímavé hry páčili, najmä Padajúce opice, Noemova archa, Monopoly Cars, Lúpežníci, Šmolkovia a i. Niektoré deti zaujala jedna hra natoľko, že ju hrali stále, iné deti hry striedali. Popri hraní hier sme ponúkali minerálky a cukríky.ovoľník im vysvetlil hru a koordinoval priebeh.

Jedálňou sa ozýval krik, smiech a hodina nám prešla veľmi rýchlo. O 16:00 sme postupne ukončovali hry, deťom sme odovzdávali karty, ktorým sa veľmi tešili. Na pamiatku dostali KDN nálepky a letáky boli zase pre rodičov a vychovávateľky. Boli sme prekvapení, že deti sa s radosťou zahrali aj ,,obyčajné“ pexeso či karty.

Vychovávateľky si vybrali po cca 2 hry pre svoje oddelenie. Slová vďaky a uznania sa ozývali pri lúčení z každej strany. Nápor cca 50 detí na 9 dobrovoľníkov nám dal zabrať, ale pomáhali nám s deťmi aj vychovávateľky. Upratali sme miestnosť, vymenili si dojmy a spokojní sme sa rozišli.

Nákup spoločenských hier a odmien pre deti je hradený z grantového programu Young4BA z Komunitnej nadácie Bratislava. Financie na tento grantový program poskytla Nadácia SPP.

Fotogalériu z akcie nájdete tu <<<