Koncom roka 2011 sme rozbehli chodenie na Kliniku detskej chirurgie, konkrétne oddelenie chirurgia – chlapci a koncom roka 2014 aj oddelenie detská chirurgia – dievčatá. Oddelenie navštevujeme v čase od 18 do 19:30.

Klinika detskej chirurgie sa skladá z dvoch častí: chirurgia chlapci a chirurgia dievčatá. Stretávame sa tu s rôznymi vekovými kategóriami a najrôznejšími diagnózami. Deti sú na oddelení hospitalizované väčšinou niekoľko dní, no stane sa, že v nemocnici pobudnú i dlhšie. Na oddelení sa nachádzajú deti všetkých vekových kategórií. Menšie sú sprevádzané väčšinou jedným z rodičov. Niektoré sú tesne po operácii alebo pripútaní na lôžko, s tými sa hráme a rozprávame priamo na izbe. S ostatnými trávime čas v zadnej časti oddelenia – herni.

Medzi chlapcami aj dievčatami sú najobľúbenejšie karty, dobble a stolové hry, no veľmi radi sa aj len tak rozprávajú. Majú rôzne záľuby a tak sa veľakrát dozvieme veľmi zaujímavé veci.

K dispozícii máme spoločenskú miestnosť – jedáleň, kde môžu pozerať TV, no zatiaľ sa nám nestalo, že by dostala prednosť pred nami :). Deti, chodia cez deň navštevovať aj pani učiteľky, či vychovávateľky, no my prichádzame večer, spravidla o 17,30, kedy nemajú čo robiť a spať sa im veru tak skoro ísť nechce :).